Infektuar: 38431
Shëruar: 23754
Vdekur: 989
Pique u largua me lot pas lëndimit që pësoi kundër Atletico Madridit

Pique u largua me lot pas lëndimit që pësoi kundër Atletico Madridit

Sport November 21, 2020 - 23:59

Mbrojtësi katalunas, Gerard Pique ka pësuar një dëmtim në ndeshjen e sontme ndaj Atletico Madridit, shkruan “Zeri.info”.

Pique pati një dëmtim në gju dhe u detyrua të largohet në fusha e “Wanda Metropolitano” me lot në sy.

Përveç humbjes së pësuar, Barcelona tashmë mund të përballet edhe me krizën e mbrojtës pasi që në rast të ndonjë lëndimi serioz të Pique ai pritet të mungojë.

Image

Barcelona momentalisht ndodhet në vendin e 10-të me 11 pikë të grumbulluara dhe po kalon një sezon aspak të mirë.