Superliga Live: Ballkani - Llapi,  mbyllet ndeshja, feston Ballkani

Superliga Live: Ballkani - Llapi, mbyllet ndeshja, feston Ballkani

Sport November 22, 2020 - 12:44
Lajmet e fundit nga sporti

Java e 13-të e Superligës së Kosovës në futboll mbyllet sot me dy superndeshje.

Padyshim vëmendja do të jetë në Suharekë ku lideri i tabelës, Ballkanin ballafaqohet me Llapin, shkruan “Zeri.info”.

Për të dyja skuadrat pikët kanë shumë të nevojshme. Ballkani lufton për fitore për ta mbajtur kreun e tabelës, derisa Llapi medoemos i duhen pikët për t’i ikur fundit të tabelës. Kjo ndeshje nis nga ora 13:30.

Gjysmë ore më herët nis një tjetër ndeshje tejet joshëse ku ballafaqohen rivalët e vjetër. Prishtina në stadiumin “Fadil Vokrri” e pret Trepçën’89.

Superliga Live:

Ballkani – Llapi 4:2

90+5' Mbyllet ndeshja

91' Mevlan Zeka i Ballkanit shënon por topi më herët kishte dal jashtë. Gjyqtarët anulojnë golin

79' Goool,  Ahmed Januzi ka shënuar për Llapin për rezulttain 4:2

75' Vazhdon të mbetet epërsi e lartë e Ballkanit e cila pati edhe disa mundësi shënimi me Kushtrim Gashin e Mirlind Dakun

52' Goool, Elvis Prençi shënon për Llapin

50' Ermal Krasniqi i Ballkanit i pafat, qëllon shtyllën

46' Nis pjesa e dytë. Te Llapi inkuadrohen Haliti dhe Veliu, largohen Preposha e RamadaniImage

45' Mbyllet pjesa e parë

44' Goool, Mirlind Daku ka shënuar për Ballkanin 4:0

39' Gooool', Nazmi Gripshi shënon golin e tretë pas një depërtimi në zonë 3:0Image

21' Goool, Ermal Krasniqi me një depërtim spektakolar shënon gol të bukur 2:0Image

16' Goool, Nazmi Gripshi ka realizuar për Ballkanin 1:0.

14' Ballkani ka kërkuar penallti pasi në zonë u pengua Gripshi. Gjyqtari hesht.

01' Nis ndeshja

Formacionet:

Ballkani: Rugji, Thaqi, Sinani, Jashanica, Potoku, Gashi, Kuç, Baftiu, Gripshi, Krasniqi, Daku. Trajner: Ismet Munishi

Llapi: Hoffman, Emini, Idrizi, Prençi, Peposhi, Shabani, .Ramadani, Hoti, Sadriu, Hyseni, Januzi. Trajner: Tahir Batatina

Gjyqtarë: Dardan Çaka, Fatlum Berisha, Granit Hyseni, Burim Jahmurataj

Prishtina – Trepça ’89 4:2

90'+3 Mbyllet ndeshja

90'+1 Leutrim Kryeziu i Prishtinës kishte mundësi të mirë por nga afër dështoi.

87' Arbnor Muja kishte mundësi por nga afër dështon të shënojë.

71' Goool, shënon Arbnor Muja 4:2

68' Goool, Mankenda ka shënuar për rezultatin 4:1

63' Goool, Besnik Krasniqi shënon një eurogol me një gjuajtje nga 20 metra 3:1

57' Sabian Lilaj pas gabimit të portierit të Trepçës '89, gjuan nga larg por nuk shënon në portën e zbrazët

55' Leutrim Kryeziu i Prishtinës nga afër nuk shënon

46' Nis pjesa e dytë

45+1' Mbyllet pjesa e parë

45' Trepça'89 ka ngushtuar epërsinë e Prishtinës me golin e shënura nga Sie

27' Gooool, Leutrim Kryziu dyfishon epërsinë 2:0Image

19′ Endrit Krasniqi i Prishtinës rrezikon nga goditja e dënimit, por pret portieri i Trepçës’89

11' Goool, penallti për Prishtinën, realizon Sabien Lilaj 1:0. Rilind Nimani (T’89) luan brenda zonës me dorëImage

01' Nis ndeshjaImage

Prishtina: Haxho, B.Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, E.Krasniqi, Abazi, Mankenda, Kryeziu. Trajner: Zekirija Ramadani

Trepça ’89: Prince; Kaçar, Mashau, Berisha, Dedia, Jashari, Nimani, Arb.Muja, Shala, Ard.Muja, Bismark. Trajner: Shpëtim Idrizi

Gjyqtarë: Mervan Bejtullahu, Bujar Selimaj, Fatlum Jashari, Vigan Ibërdemaj. /Zeri.info