Infektuar: 40117
Shëruar: 25586
Vdekur: 1026
Inter 4:2 Torino: Lukaku më i vlerësuari, notat e lojtarëve

Inter 4:2 Torino: Lukaku më i vlerësuari, notat e lojtarëve

Sport November 22, 2020 - 17:04

Ka përfunduar takimi i javës së tetë në elitën e futbollit italian mes Interit dhe Torinos, raporton “Zeri.info”.

“Neurazurët” kanë arritur të shënojnë fitore shumë të vështirë ndaj Torinos si nikoqir.

Rezultati përfundimtar i takimit ishte 4:2 për “zikaltrit” që u desh të përmbysin rezultatin nga 0:2.

Protagonisti kryesor në këtë rikthim të jashtëzakonshëm të Interit ishte sulmuesi belg, Romelo Lukaku.

Ky i fundit ishte edhe lojtari i ndeshjes për “Neurazurët” pasi u vlerësuar me notën maksimale 9.6.

Lojtari tjetër që mori notë të lartë ishte edhe kiliani, Alexis Sanchez i cili u vlerësua me notën 8.8.

Këto janë notat e të gjithë lojtarëve:

 

Image