Infektuar: 38431
Shëruar: 23754
Vdekur: 989
Benjamin Kololli në formë të lartë, realizon gol të bukur për Zurichun

Benjamin Kololli në formë të lartë, realizon gol të bukur për Zurichun

Sport November 22, 2020 - 17:31

Benjamin Kololli vazhdon formën e mirë në futbollin elitar zviceran.

Futbollisti i Kosovës e ka nisur nga fillimi ndeshjen mes Sionit dhe Zurichut, shkruan "Zeri.info".

Pas 70 minutash lojë, Zurich po fiton me rezultat, 1:2.

Kololli e ka shënuar njërin prej golave për mysafirët.

Anësori nga Lipjani ka realizuar gol në minutën e 56-të të ndeshjes.

Ndryshe, sfida Sion - Zurich është e vlefshme për javën e tetë në Superligën zvicerane. /Zeri.info