Infektuar: 56118
Shëruar: 49432
Vdekur: 1411
Zeqiri: Tri ndeshjet e radhës janë deçizive për FC Prishtinën, është mëkat që Besa ndodhet në këtë gjendje

Zeqiri: Tri ndeshjet e radhës janë deçizive për FC Prishtinën, është mëkat që Besa ndodhet në këtë gjendje

Sport November 29, 2020 - 23:32

FC Prishtina pas disa rezultateve negative, tani është rikthyer në "binarë".

Kryeqytetasit kanë regjistruar tri fitore radhazi së fundmi dhe janë ngritur në vendin e tretë, shkruan "Zeri.info".

Gazetari kosovar Betim Zeqiri ka thënë se tri ndeshjet e radhës për kryeqytetasit janë "deçizive".

"FC Prishtina ka shfaqur lojë të mirë në tri ndeshjet e fundit. Tri  takimet e radha janë deçizive për klubin kryeqytetas në luftën e saj për titullin kampion", ka thënë Zeqiri në "Dueli Sportiv", përcjell "Zeri.info".

Tutje, ai ka folur edhe për Besën dhe situatën e "katandisur" te klubi pejan.

"Është mëkat që Besa ndodhet në këtë gjendje. Unë i përkrahi lojtarët e rinjë, por ata duhet të kenë edhe lojtarë me përvojë që në mënyrë që të arrijnë suksese. Besa e sotit edhe në Ligën e Parë në Grupin A do të ishte në pozitën e njejtë", shtoi ai. /Zeri.info