Infektuar: 58988
Shëruar: 51518
Vdekur: 1479
Maradona nuk i përfshiu tre familjarë në testamentin e tij

Maradona nuk i përfshiu tre familjarë në testamentin e tij

Sport December 05, 2020 - 10:26

Mediat në Argjentinë kanë publikuar testamentin e plotë të Diego Armando Maradonës.

Legjenda argjentinase e futbollit ndërroi jetë në mesjavën e kaluar pas një sulmi në zemër, shkruan "Zeri.info".

Ai vdiq në moshën 60-vjeçare, derisa javë më parë kishte bërë edhe një operim në kokë.

Në testamentin e Maradonës nuk janë përfshirë fare tre familjarë të tij.

Vajzat Dalma dhe Giannina si dhe ish-bashkëshortja Claudia Villafane nuk janë të përfshirë në këtë dokument. /Zeri.info