Infektuar: 54839
Shëruar: 48046
Vdekur: 1392
Messi i dhënë pas Barcelonës, pas përfundimit të kohës së rregullt të ndeshjes zbret në fushë dhe motivon skuadrën

Messi i dhënë pas Barcelonës, pas përfundimit të kohës së rregullt të ndeshjes zbret në fushë dhe motivon skuadrën

Sport January 14, 2021 - 13:23
Lajmet e fundit nga sporti

Shpesh është cilësuar edhe si individualist, por veprat kohëve të fundit po e tregojnë të kundërtën, transmeton “Zeri.info”.

Lione Messi nuk mundi të luajë mbrëmë në sfidën e Superkupës së Spanjës kundër Real Sociedadit, por ai për asnjë minutë nuk i la shokët vetë.

Pas përfundimit të kohës së rregullt të ndeshjes e cila u mbyll me barazim, Messi zbriti në fushë dhe nisi t’iu flkt futbollistëve sigurisht për t'i motivuar ata.

Ai më këtë gjest e tregoi fytyrën e tij të vërtete se është i dhënë shumë pas Barcelonës dhe i do trofe për këtë skuadër.

Sapo mbaruan vazhdimet dhe ndeshja shkoi në penallti, Messi ishte gjithashtu poshtë me të gjithë tjerët përveç formacionit që ishte akoma në fushë, duke mbështetur shokët e tij të skuadrës ndërsa ata goditën penalltitë dhe fatmirësisht e arritën në fund trofeun. /Zeri.infoImage