Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
Wijnaldum refuzon vazhdimin me Liverpoolin, dëshiron kalimin te Barcelona

Wijnaldum refuzon vazhdimin me Liverpoolin, dëshiron kalimin te Barcelona

Sport January 16, 2021 - 23:17
Detaje

Mesfushori holandez, Georginio Wijnaldum raportohet se nuk do të pranojë vazhdimin e kontratës së tij me kampionët e Anglisë, Liverpoolin, përcjell “Zeri.info”.

Në bazë të raportimeve të mediave angleze, qëllimi i holandezit Wijnaldum tashmë është i qartë.

Ai dëshiron të largohet nga klubi në fund të sezonit dhe t’i bashkohet gjigandit spanjoll, Barcelonës.

Wijnaldum te “Blaugrana” do të ketë punë me bashkëkombasin e tij, trajnerin, Ronald Koeman.

Kujtojmë se holandezi erdhi te “Reds” para pesë viteve. /Zeri.info