Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
Notat e lojtarëve: Arsenal – Newcastle, Granit Xhaka ndër më të vlerësuarit

Notat e lojtarëve: Arsenal – Newcastle, Granit Xhaka ndër më të vlerësuarit

Sport January 18, 2021 - 22:59
Detaje

Arsenali ka shënuar fitore me rezultat 3:0 përballë Newcastles në takimin e vlefshëm për javën e 19-të në Premierligë, shkruan “Zeri.info”.

Aubameyang me dy gola dhe Saka me një vulosën triumfin e “Topçinjve” në “Emirates”.

Granit Xhaka luajti gjatë gjithë ndeshjes për “Gunners” në këtë përballje dhe ishte ndër më të vlerësuarit.

Sajti i njohur “Whoscored.com” e ka vlerësuar Xhakën me notën 7.5, ndërsa Saka ishte lojtari me notën më të lart, atë 8.6.

Këto janë notat e lojtarëve:

 

Image

/Zeri.info