Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
Vdes në moshën 78-vjeçare legjenda e volejbollit shqiptar

Vdes në moshën 78-vjeçare legjenda e volejbollit shqiptar

Sport January 23, 2021 - 15:40
Lexoni detajet!

Legjenda e volejbollit shkodran dhe shqiptar, Ali Bushtai ka vdekur në moshën 78-vjeçare, shkruan “Zeri.info”.

Bushti prej më shumë se një muaji po vuante nga një sëmundje e rrallë, e cila ditën e sotme (e shtunë) ia mori jetën.

Image

Ali Bsuhati la gjurmë në volejboll, ku zhvilloi 25 ndeshje me ekipin kombëtar, teksa për 7 vite ka qenë pjesë e Vllaznisë si trajner dhe lojtar. /Zeri.info