Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
“Ndizet” derbi, Zlatan Ibrahimoviq ndëshkohet me karton të kuq ndaj Interit

“Ndizet” derbi, Zlatan Ibrahimoviq ndëshkohet me karton të kuq ndaj Interit

Sport January 26, 2021 - 22:13
Detaje

Milani ka mbetur me një lojtar më pak në fushë në derbi ndaj Interit, shkruan “Zeri.info”.

Ishte golashënuesi, Zlatan Ibrahimoviq që ka lënë skuadrën e tij me një lojtar më pak për më shumë se 30 minuta të lojës në pjesën e dytë.

Ibra kishte një karton të verdhë në minutën e parë shtesë të fraksionit të parë.

Ndërsa, në të 58-tën minutë, pas ndërhyrjes në serbin, Kolarov, suedezi mori kartonin e dytë të verdhë dhe me ç'rast u përjashtua nga ndeshje.

Rezultati është 0:1, teksa po rrjedhë minuta e 60-të.

VIDEO

/Zeri.info