Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
Pas fazës përgatitore në Turqi, Arbëria rikthehet në Kosovë

Pas fazës përgatitore në Turqi, Arbëria rikthehet në Kosovë

Sport January 27, 2021 - 23:23

Skuadra e Arbërisë së Dobrajës tashmë ka ateruar në Kosovë.

Arbëria ishte në Antalia të Turqisë për një fazë përgatitore në bregdetin turk, shkruan "Zeri.info".

Në kuadër të kësaj faze përgatitore, Arbëria fitoi një ndeshje miqësore, në njëren barazoi, në një humbi dhe një tjetër u ndërpre shkaku i shiut.

Ndryshe, Arbëria e nis stinorin pranveror ndaj Feronikelit në çerekfinalen e Kupës së Kosovës.

Pas Llapit, skuadra e Arbërisë është e dyta që është rikthyer në Kosovë pas fazës përgatitore në Turqi. /Zeri.info