Infektuar: 97996
Shëruar: 82064
Vdekur: 1988
Gjyqtarët Besar Beqiri dhe Besart Ismajli delegohen nga UEFA për ndeshjen Poloni - Norvegji

Gjyqtarët Besar Beqiri dhe Besart Ismajli delegohen nga UEFA për ndeshjen Poloni - Norvegji

Sport March 05, 2021 - 13:38
Detajet

Gjyqtarët nga Kosova, Besar Beqiri dhe Besart Ismajli janë deleguar nga shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA për ta ndarë drejtësinë në ndeshjen e vlefshme për para-kualifikimet e Kampionatit Evropian “Euro 2022” në futsall ndërmjet Polonisë dhe Norvegjisë, raporton Zeri.info.

Kjo ndeshje zhvillohet më 8 marsn në Lodz të Polonisë.

Beqiri dhe Ismjali janë gjyqtarë me stemë ndërkombëtare.

Besar Beqiri dhe Besart Ismajli konsiderohen ndër gjyqtarët më cilësor të futsallit kosovar. /Zeri.info