Infektuar: 97996
Shëruar: 82064
Vdekur: 1988
Mërgim Berisha vazhdon me gola në Austri, shënon në fitoren e thellë të Salzburgut

Mërgim Berisha vazhdon me gola në Austri, shënon në fitoren e thellë të Salzburgut

Sport March 07, 2021 - 20:25
Lexoni detajet!

Mërgim Berisha po tregon se është në formë jetësore te skuadra austriake, RB Salzburg, shkruan “Zeri.info”.

Berisha ka qenë golashënues në fitoren e thellë 4:1 të Salzburgut në shtëpi kundër St. Poltenit.

Lojtari shqiptar realizoi në minutën e 90-të nga pika e bardhë e penalltisë për epilogun përfundimtar.

Ky ishte goli i nëntë i Berishës në 20 takime dhe ka ndihmuar bashkëlojtarët me pesë asistime. /Zeri.info