Infektuar: 106914
Shëruar: 99628
Vdekur: 2225
Sonte mësohen gjysmëfinalistet në Ligën e Evropës

Sonte mësohen gjysmëfinalistet në Ligën e Evropës

Sport April 15, 2021 - 08:15
Lajmet e fundit nga sporti

Sonte (e enjte) zhvillohen ndeshjet e kthimit të fazës çerekfinale në Ligën e Evropës, shkruan Zeri.info.

Vëmendja kryesore pritet të jetë në Pragë të Çekisë, aty ku takohen Slavia Prague dhe Arsenali. Ndeshja e parë mes tyre kishte përfunduar 1-1.

Manchester United e pret Granadan dhe është afër kalimit në gjysmëfinale, pasi ndeshjen e parë “Djajtë e Kuq” e fituan 2-0.

Roma – Ajax dhe Villarreal – Dinamo Zagreb janë dy ndeshjet tjera që zhvillohen sonte.

Roma ndeshjen e parë e fitoi 2-1, kurse Villarreali 1-0.

Ndeshjet e sontme nisin nga ora 21:00. /Zeri.info