Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
Tabela në Superligë pas javës së parafundit: Skuadra kampione tashmë dihet, luftë e madhe për pozitën e dytë dhe mbijetesë

Tabela në Superligë pas javës së parafundit: Skuadra kampione tashmë dihet, luftë e madhe për pozitën e dytë dhe mbijetesë

Sport May 16, 2021 - 17:03
Lajmet e fundit nga sporti

Sot (e diel) janë zhvilluar ndeshjet e javës së 35-të dhe të parafundit në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info.

Pak më parë kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e kësaj jave, të cilat ishin mjaft interesante.

Prishtina siguroi titullin pas fitores ndaj Gjilanit, kurse gara për vendin e dytë dhe daljen në Evropë do vazhdojë edhe në javën e fundit mes Dritës e Ballkanit.

Gjithashtu në javën e fundit do të mësohet edhe emri i skuadrës së dytë që bie nga Superliga bashkë me Besën, dhe skuadrës që do renditet e teta (në pozitën e barazhit).

Rezultatet e arritura sot:

Image

Renditja në tabelë:

Image

/Zeri.info