Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
U organizua ndeshja për nder të katër dëshmorëve ish-futbollistë të Llapit

U organizua ndeshja për nder të katër dëshmorëve ish-futbollistë të Llapit

Sport May 17, 2021 - 21:36

Të hënën në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujeve, FFK në bashkëpunim me Ligën e Veteranëve të Futbollit dhe KF Llapi e organizoi ndeshjen e parë memoriale për nder të katër ish-futbollistëve të Llapit, që ranë dëshmorë në luftën çlirimtare: Kujtim Aliu, Vllaznim Emini, Milazim Berisha dhe Nexhat Fetahu.

Në këtë ndeshje u përballën ekipi i Veteranëve të Llapit dhe Përfaqësuesja e Veteranëve të Kosovës.

Pas një loje interesante fitores iu gëzuan Veteranët e Përfaqësues së Kosovës, me rezultat 2:0.

Image
Image