Vdes ish-futbollisti dhe presidenti i Juventusit

Vdes ish-futbollisti dhe presidenti i Juventusit

Sport June 18, 2021 - 08:46
Lajmet e fundit nga sporti

Klubi i Juventusit ka marrë një lajm të hidhur këtë të premte, shkruan Zeri.info.

Ish-futbollisti dhe presidenti i klubit, Giampiero Boniperti, ka ndërruar jetë, ka njoftuar klubi i Juventusit.

Boniperti si lojtarë fitoi pesë tituj kampioni në Serie A dhe dy në Kupën e Italisë.

Nga viti 1971 deri më 1990, Boniperti ishte president i klubit të Juventusit.

Giampiero Boniperti vdiq në moshën 92-vjeçare. /Zeri.info