Angli - Skoci, formacionet e mundshme për sonte

Angli - Skoci, formacionet e mundshme për sonte

Sport June 18, 2021 - 10:55
Lajmet e fundit nga sporti

Kombëtarja e Anglisë dhe ajo e Skocisë takohen sonte (e premte) në raundin e dytë të Grupit D, shkruan Zeri.info.

Anglezët hyn në këtë ndeshje pas fitores ndaj Kroacisë, kurse skocezët pas humbjes nga Çekia.

LEXO EDHE: Anglia dhe Çekia sonte mund të sigurojnë kalimin tutje në “Euro 2020”

Jack Grealish do të mungojë te “Tre Luanët” shkaku i lëndimit, ashtu si edhe Kierean Tierney te Skocia.

Formacionet e mundshme:

Angli: Pickford; Walker, Stones, Mings, Shaw; Phillips, Rice, Mount; Sterling, Kane, Foden.

Skoci: Marshall; Hendry, Hanley, Tierney; O'Donnell, McTominay, Armstrong, McGinn, Robertson; Dykes, Adams.

Ndryshe, ndeshja Angli – Skoci zhvillohet në “Wembley” nga ora 21:00. /Zeri.info