Përfaqësuesja e Kosovës për senior merr pjesë në Kampionatin Evropian në Poloni

Përfaqësuesja e Kosovës për senior merr pjesë në Kampionatin Evropian në Poloni

Sport June 18, 2021 - 15:57
Lajmet e fundit nga sporti

Përfaqësuesja e Kosovës për sendor në pingpong ka udhëtuar sot drejt Varshavës të Polonisë, shkruan Zeri.info.

Atje Kosova do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian individual, i cili do të mbahet nga 22 deri më 27 qershor.

Kosova do të përfaqësohet me dy kampionët aktual të Kosovës, Linda Zeqirin dhe Kreshnik Mahmutin, si dhe drejtorin e përfaqësueses, Ylli Malokun.

FPPK u ka uruar suksese sportistëve dhe përfaqësim të dinjitetshëm. /Zeri.info