Real Madrid pret oferta për Iscon

Real Madrid pret oferta për Iscon

Sport July 29, 2021 - 13:03
Lajmet e fundit nga sporti

Real Madridi ka vendosur që ta shesin lojtarin e tyre, Iscon, shkruan Zëri.info.

Kontrata e lojtarit I përfundon në vitin 2022 dhe “madrilenët”, nuk dëshirojnë që mbrojtësi të largohet falas vitin e ardhshëm.

Sipas “Mundo Deportivo”, “Los Blancos”, po mendojnë të fitojnë mes 20 dhe

25 milionë euro për shitjen e lojtarit.

Sic raportohet, janë disa ekipe si: Arsenali, Sevilla, që janë të interesuar për 29-vjeçarin.

Megjithatë, ende nuk ka oferta konkrete për lojtarin spanjoll.

Isco është pjesë I Real Madridit që nga viti 2013. /Zëri.info