Manchester United shokohet nga Yong Boys

Manchester United shokohet nga Yong Boys

Sport September 14, 2021 - 21:21
DETAJET

Manchester United e ka nisur me humbje aventuren në Ligën e Kampionëve. Djajtë e Kuq u mposhten nga Young Boys.

Largimi i Aaron Wan-Bissakas me të kuq në minutën e 35’, ka bërë që Manchester United të vuajë në Zvicër, pasi humbi në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Djajtë e Kuq barazuan u mposhtën 2-1 në udhëtim nga Young Boys me një gol në minutën e 95′.

Për United shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e 14’, duke debutuar me gol në Champions për Unitedin.

Ai gjithashtu barazoi Iker Casillasin si lojtari me më së shumti paraqitje në Champions, 177.

Por në fund nuk pati vlerë goli i CR7, dhe e keqja nisi nga minuta e 35’, kur Unitedi mbeti me 10 lojtarë në fushë.

Aaron Wan-Bissaka u ndëshkua direkt me të kuq, pas një ndërhyrje të rrezikshme, për t’u largua nga fusha.

Pas tentimeve të shumta, në minutën e 66’, Young Boys e shfrytëzoi epërsinë numerike në fushë. Nicolas Ngamaleu arriti që të shënojë për 1-1.

Kur u mendua se gjithçka do të mbyllej me këtë rezultat, në minutën e 95′, realizoi Theoson Jordan Siebatcheu për rezultatin përfundimtar 2-1.

Ndeshja tjetër në Grupin F zhvillohet nga ora 21:00, në mes të Villarrealit dhe Atalantës.