Barcelona me shumë mungesa përballë Granadas

Barcelona me shumë mungesa përballë Granadas

Sport September 20, 2021 - 12:37

Pas humbjes nga Bayern Munichi në kuadër të Ligës së Kampionëve, tani skuadra e Barcelonës do të synojë një rikthim me rezultate pozitive, shkruan Zeri.info

“Blaugranët” do të përballet me Granadan në kuadër të javës së pestë në La Liga.

Ndeshja fillon nga ora 21:00, në stadiumin “Camp Now”.

Për Barcelonën nuk do të jetë e lehtë pasi për këtë ndeshje trajnerit, Koeman do t’i mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm si Braithwaite, Aguero, Dembele, Pedri, kurse në dyshim janë edhe Alba, Fati dhe Roberto.

Coutinho besohet se do të jetë në dispozicion që nga minuta e parë së bashku me Luuk de Jong. /Zeri.info.