Momenti kur Messi e fiton Topin e Artë, kështu reaguan fëmijët e tij

Momenti kur Messi e fiton Topin e Artë, kështu reaguan fëmijët e tij

Sport November 29, 2021 - 22:24
LAJMET E FUNDIT NGA SPORTI

2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 dhe 2021 janë vitet që Lionel Messi ka fituar topin e artë.

Sot, në ceremoninë e zhvilluar në Paris, Messi fitoi për herë të shtatë Topin e Artë.

Ai mposhti Robert Lewandowskin në një rivalitet të ngushtë dhe tani i ikën për dy Topa të Artë rivalit të kahmotshëm, Cristiano Ronaldos, i cili përfundoi i gjashti këtë vit.

Në momentin kur u thirr emri i Messit, nuk mungoi as reagimi i tre djemve të argjentinasit.