Formacionet zyrtare të derbit në Premier Ligë: Man United - Arsenal

Formacionet zyrtare të derbit në Premier Ligë: Man United - Arsenal

Sport December 02, 2021 - 20:18
Lajmet e fundit nga sporti

Manchester United dhe Arsenali zhvillojnë sonte derbin e javës së 14-të në Premier Ligë, shkruan Zeri.info.

''Djajtë e Kuq'' nuk dinë për fitore në tri ndeshjet e fundit, duke regjistruar dy humbje e një barazim.

Kurse, ''Topçinjtë'' hyn në këtë ndeshje pas fitores ndaj Newcastle United.

Man United ndodhet në pozitën e dhjetë në tabelë me 18 pikë, teksa Arsenali është i pesti me 23 pikë.

Përballja e sontme nis në ora 21:15, teksa tani janë zbuluar edhe formacionet zyrtare:

Manchester United:

Arsenal:

/Zeri.info