FIFA zgjodhi formacionin më të mirë për vitin 2021 – sulmi i mbushur me yje

FIFA zgjodhi formacionin më të mirë për vitin 2021 – sulmi i mbushur me yje

Sport January 17, 2022 - 20:14

FIFA ka zbuluar formacionin më të mirë në kategorinë e meshkujve për vitin 2021.

Shtëpia e futbollit botëror pas disa çmimeve të dhuruara, tani ka përzgjedhur edhe formacionin më të mirë.

Në portë është Gianluigi Donnarumma i PSG-së.

Mbrojta përbëhet nga David Alaba, Ruben Dias dhe Leonardo Bonucci.

Në mesfushë gjenden Jorginho, N’Golo Kante, Kevin de Bruyne,

Derisa sulmi është i përbërë prej Cristiano Ronaldo, Erling Haaland, Robert Lewandowski, Lionel Messi.

Këtë formacion e kanë votuar trajnerë dhe kapitenë nga ekipe dhe përfaqësuese që janë pjesë e organit më të lartë të futbollit, FIFA-s. /Telegrafi/