Courtois bën tatuazh me

Courtois bën tatuazh me "mur me tulla" për të nderuar fitoren e Real Madridit në Ligën e Kampionëve

Sport June 26, 2022 - 16:28
Lajmet e Fundit nga Sporti

Thibaut Courtois ka bërë një tatuazh të ri të një muri me tulla në krahun e tij, për të nderuar heroizmin e portierit për Real Madridin në triumfin e tyre në finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Liverpoolit.

Belgu bëri një paraqitje mahnitëse në portë teksa Los Blancos mposhti Reds në Paris për t'i dhënë fund pritjes së tyre katërvjeçare për t'u kurorëzuar edhe një herë mbretër të Evropës.

Duke qenë ndonjëherë nën kritika për paraqitjet e tij që nga ardhja e tij nga Chelsea, ajo shënoi një nga ndeshjet më të mira të karrierës së portierit - dhe tani ai e ka festuar më tej performancën e tij me një pikë boje.

Duke postuar në Instagram, Courtois shfaqi pjesën e tij të re, duke zbuluar një dizajn të mrekullueshëm, të stilizuar të një muri me tulla, të mbivendosur me inicialet e tij dhe numrin e këmishës.

Pjesa përfaqëson portën e tij të pastër gjatë ndeshjes në Stade de France, teksa ai pa një sërë shanse dramatike për Liverpoolin në mënyrë të qetë dhe të përmbajtur.

Përpjekjet e tij i dhanë atij çmimin Man of the Match - duke e bërë atë portierin e parë që fitoi çmimin në finalen e Ligës së Kampionëve që nga Edwin van der Sar për Manchester United në 2008. /Zeri.info