Liga e Kombeve vazhdon sonte: Itali - Angli, kryendeshja e mbrëmjes

Liga e Kombeve vazhdon sonte: Itali - Angli, kryendeshja e mbrëmjes

Sport September 23, 2022 - 10:39
Lajmet e fundit nga Sporti

Liga e Kombeve vazhdon sonte (e premte) me disa ndeshje të tjera interesante.

Kryendeshja e mbrëmjes do të jetë mes Italisë dhe Anglisë, ku pritet të jetë tejet interesante.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim në orën 20:45, në stadiumin “San Siro”.

Skuadra vendase është e treta në tabelën e Grupit 3 të Ligës A me pesë pikë, kurse ajo mysafire në një pozitë më poshtë me dy pikë.

Në anën tjetër, po në këtë grup, Gjermania e pret Hungarinë në “Red Bull Arena”, me fillim nga ora 20:45.

Ndeshjet e tjera:

Bosnjë dhe Hercegovinë – Mal i Zi.

Finaldë – Romani.

Gjeorgji – Maqedoni e Veriut.

Bullgari – Gjibraltar.

Estoni – Maltë. /Zeri.info