Zyrtare: Xabi Alonso, trajner i skuadrës së Bundesligës

Zyrtare: Xabi Alonso, trajner i skuadrës së Bundesligës

Sport October 05, 2022 - 19:34
Lajmet e fundit nga Sporti

Xabi Alonso është zyrtarizuar trajner i Bayer Leverkusenit.

Lajmin e ka konfirmuar klubi gjerman përmes faqes zyrtare.

Ish-mesfushori spanjoll ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me ekipin që bën gara në elitën e futbollit gjerman.

Alonso do të zëvendësojë Soane, trajnerin e shkarkuar ditën e sotme.

Xabi Alonso ishte futbollist me karrierë të bujshme. Ai kishte bërë karrierë te Real Sociedad Liverpooli, Real Madridi dhe Bayern Munich.