Omerbasiq, MVP e javës së shtatë në Superligën e femrave

Omerbasiq, MVP e javës së shtatë në Superligën e femrave

Sport November 29, 2022 - 16:19
Lajmet e Fundit nga Sporti

Në xhiron e shtatë në Superligën e Femrave, skuadrat favorite shënuan fitore.

Kampionia Penza mundi bindshëm Vëllaznim, ku u më e mira ishte Leila Omerbasiq me 42 pikë, 11 kërcime dhe tri asistime, duke qenë më e mira e kësaj jave, ndërsa ajo u ndihmua nga Antoinette Thompson me 23 pikë, shtatë kërcime dhe nëntë asistime.

Bashkimi regjistroi fitoren e shtatë radhazi në elitë, duke qenë skuadra e vetme pa humbje, ku mposhti United Basketball, ndërsa më e dalluara ishte Aulona Muhadri me 16 pikë, 11 kërcime dhe tri asistime.

Prishtina mundi Trepçën, ku më të dalluarat te prishtinaset ishin Sarah Mgbeike me 14 pikë, tetë kërcime e pesë asistime dhe Bh'rea Griffin me 18 pikë, katër kërcime dhe gjashtë asistime.

Top 5

Leila Omerbasiq (Penza) 42 pikë, 11 kërcime, 3 asistime

Antoinette Thompson (Penza) 23 pikë, 7 kërcime, 9 asistime

Aulona Muhadri (Bashkimi) 16 pikë, 11 kërcime, 3 asistime

Sarah Mgbeike (Prishtina) 14 pikë, 8 kërcime, 5 asistime

Bh'rea Griffin (Prishtina) 18 pikë, 4 kërcime, 6 asistime. /Zeri.info

Image