Ten Hag: Antony mund të bëjë më mirë për Man Utd

Ten Hag: Antony mund të bëjë më mirë për Man Utd

Sport January 25, 2023 - 08:58
Lajmet e fundit nga Sporti

Trajneri Erik ten Hag ka kërkuar nga anësori i Manchester Unitedit, Antony, të përmirësohet. Ai gjithashtu ia ka ofruar disa këshilla brazilianit.

Ten Hag ka dhënë verdiktin e tij për nënshkrimin e verës, Antony, me formën e brazilianit që po shqyrtohet në “Old Trafford”.

Trajneri i Unitedit pranon se ka vend për përmirësim dhe ka theksuar se çfarë dëshiron të shohë përpara nga lojtari 85 milionë funte.

“Kur ai luan, skuadra po fiton dhe kjo tashmë jep një mesazh që mendoj se sa mirë po performon”, u tha Ten Hag gazetarëve.

“Ai mund të bëjë më mirë, unë shoh hapësirë për përmirësim dhe, për shembull - dhe mendoj se e vini re - ne duam që ai të jetë më i drejtpërdrejtë, më i përfshirë. Por skuadra po performon më mirë nëse ai është në fushë dhe kjo është një gjë e mirë. gjë, një bazë e mirë për të ndërtuar më tej”.

Ten Hag mbrojti gjithashtu mungesën e golave të Antonyt në Premierligë, me brazilianin që nuk arriti të gjente rrjetën në ligën angleze që nga tetori.

“Unë mendoj se ai tashmë ka bërë përmirësime, ai shënoi disa gola, ai shënoi në tri ndeshjet e tij të para, tani ai shënon kundër Evertonit dhe Charltonit, kështu që ai ka një ndikim”, shtoi ai.

“Por unë mendoj se me aftësitë e tij, me talentet e tij ai mund të bëjë edhe më shumë. Ai ka një kontribut të mirë në ekip”.

Anësori ka tri gola në 11 paraqitje në Premierligë këtë sezon. /Zeri.info