Java e 27-të në Superligë luhet pas dy javësh, këto janë çiftet e plota

Java e 27-të në Superligë luhet pas dy javësh, këto janë çiftet e plota

Sport March 19, 2023 - 16:52

Superliga e Kosovës në futboll do të rikthehet në program me ndeshjet e javës së 27-të pas dy javësh, për shkak të ndeshjeve të kombëtareve në kualifikimet për Kampionatin Evropian.

Ndeshja me vëmendjen më të madhe do të zhvillohet në Suharekë. Ballkani i bën nikoqir Gjilanit.

Drita do të ketë punë të lehtë “ne letër”, pasi luan në shtëpi me Drenicën që zë vendin e fundit.

Në takimet tjera, Prishtina mirëpret Trepçën ’89, Llapi luan në shtëpi kundër Malishevës, e Ferizaj vizitoi Klinën për t’u ballafaquar me Dukagjinin.

Çiftet dhe orari i plotë:

1 Prill:

Ballkani 13:00 Gjilani

Drita 13:00 Drenica

Llapi 13:00 Malisheva

Prishtina 13:00 Trepça ‘89

Dukagjini 13:00 Ferizaj