Infektuar: 1158
Shëruar: 876
Vdekur: 30
Rashiq: Ideja e Thaqit për korrigjim të kufijve, katastrofale
Foto: Laura Hasani

Rashiq: Ideja e Thaqit për korrigjim të kufijve, katastrofale

Zgjedhjet 2019 September 18, 2019 - 11:53
Detajet

Kandidati për kryeministër nga koalicioni " Slloboda" ka thënë se serbët e Kosovës duan bashjetesë me shqiptarët e Kosovës. Ata janë kundër ndarjes së territoreve.

Rashiq tutje ka thënë se presidenti Hashim Thaqi ka dhënë një ide të keqe kur ka folur për korrigjimin e kufijve.

"Ideja e Thaqit për korrigjim te kufijvë ishte katastrofale", ka thënë ai, shkruan “Zeri.info”.

Lexo edhe Rashiq: Nuk do të organizojmë tubime në veri, s'duam t'i vëmë në shënjestër qytetarët
Zgjedhjet 2019 September 18, 2019

Tutje Rashiq tha se si koalicion do të nxisin dialogun Kosovë -Serbi. Serbët e Kosovës siç ka thënë ai janë të gatshëm për pajtim dhe bashkëjetesë.