Infektuar: 1128
Shëruar: 850
Vdekur: 30
Sa vota morën Osmani, Abdixhiku, Shala dhe Quni në Lipjan?

Sa vota morën Osmani, Abdixhiku, Shala dhe Quni në Lipjan?

Zgjedhjet 2019 October 09, 2019 - 18:33
Lexoni detajet

Procesi i numërimit për votat e kandidatëve për deputet tashmë po shkon drejt fundit.

Indeksonline mëson se kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani në qytetin e Lipjanit ka marrë 8742 vota.

Kurse, kandidati për deputet, Kujtim Shala ka marrë 1184 vota në këtë qytet.

Ndërsa, Lumir Abdixhiku  mësohet se i ka 1069 vota në këtë qytet.

Kandidati tjetër për deputet nga radhët e LDK-së, Anton Quni ka marrë 803 vota.

Kujtojmë LDK-Lipjan është partia e parë me 10365 vota duke lënë mbrapa PDK-në dhe LVV.