Real Madrid - Barcelona, shënohet goli i katërt (LIVE)

Sport April 23, 2017 - 21:01

- James Rodriguez, i vetëm pak çaste më parë u inkuadrua në lojë e ka barazuar rezultatin në minutën e 85-të, pas harkimit nga Marcelo.

- Ka përfunduar pjesa e parë në “El Clasicon” që po zhvillohet në “Santiago Bernabeu”. Reali kaloi i pari në epërsi me golin e shënuar nga Casemiro (28’), ndërsa vetëm katër minuta më vonë (32’), Lionel Messi i barazoi shifrat në 1:1.

- Ivan Rakitiç ka shënuar eurogol në minutën e 73-të, duke e kaluar Barcelonën në epërsi.

- Reali po sulmon më tepër, madje ka rrezikuar dy herë me anë të gjermanit Toni Kros dhe francezit Karim Benzema, por portieri mysafir Ter Stegen është duke mbrojtur për mrekulli.

- Ka filluar pjesa e dytë në "El Clasico".

- Ka përfunduar pjesa e parë në “El Clasicon” që po zhvillohet në “Santiago Bernabeu”. Reali kaloi i pari në epërsi me golin e shënuar nga Casemiro (28’), ndërsa vetëm katër minuta më vonë (32’), Lionel Messi i barazoi shifrat në 1:1.

- Asensio zëvendëson uellsianin Gareth Bale. Ishte ky një zëvendësim i detyruar për trajnerin Zinedine Zidane.

- Lionel Messi ka barazuar rezultatin në 1:1, vetëm katër minuta pas golit të vendësve.

- Reali ka kaluar në epërsi me 1:0. Golin e epërsisë e shënoi Casemiro në minutën e 28.

- Janë zhvilluar 25 minuta lojë në “Santiago Bernabeu” ende nuk ka gola. Si gjithmonë, rivalitet i jashtëzakonshëm, por deri tani rrjetat nuk janë tundur.