Vuçiq takohet nesër me Pompeon, temë kryesore Kosova

Vuçiq takohet nesër me Pompeon, temë kryesore Kosova

Aktuale August 19, 2019 - 08:19
Lexoni detajet

Aleksandar Vuçiq do të takohet nesër me sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo në New York.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet nesër me sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo në New York, ka njoftuar departamenti amerikan i shtetit

Tema kryesore e bisedës mes Vuçiqit dhe Pompeo pritet të jetë gjendja në Kosovë.

Pompeo në New York do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Lindjen e Mesme kurse parashihet edhe një takim mes tij dhe sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres. 

Lexo edhe Kontrabanda në veri, para vrasjes së Ivanoviqit
Kronika August 19, 2019