Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Sonte vetëm një rast me COVID-19

Sonte vetëm një rast me COVID-19

Aktuale May 21, 2020 - 20:44

IKSHPK ka njoftuar se sot, nga 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, me.SARS-CoV-2 është konfirmuar 1 rast.

Rasti pozitiv është rast kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 1 rast (sipas vendbanimit:1 rast Vushtrri).