Infektuar: 58988
Shëruar: 51518
Vdekur: 1479
Bajqinovci Hotit: Do t'i publikojmë skandalet e tua si kryeministër

Bajqinovci Hotit: Do t'i publikojmë skandalet e tua si kryeministër

Aktuale December 05, 2020 - 12:20

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka thënë se partia e tij do të publikojë çdo skandal të Avdullah Hotit si kryeministër.

"Ne nuk do ndalemi Avdullah. Do t’a publikojmë çdo skandal tuajin si kryeministeër, e neë teë njeëjteën koheë po e tenton t’a mashtrosh popullin", thuhet në postimin e tij në "Facebook".

Postimi i tij i plotë:

Avdullah Hotit kur po ia publikojmeë skandalet e tij dhe hajniteë e bashkpartiakëve, po na quan teë dhunsheëm. Eështeë normale kjo gjuheë e tij, me teë cileën po mundohet ta mbrojeë veten e tij.

Ne nuk do ndalemi Avdullah. Do t’a publikojmë çdo skandal tuajin si kryeministeër, e neë teë njeëjteën koheë po e tenton t’a mashtrosh popullin.

Hallin e ke te skandalet qeë po t’i publikojmeë, nëse është dhunë verbale skandali i dy milionëshit apo vjedhja arkês në AVUK si dhe vendimet e tua skandaloze atëherë ne qenkemi me të vërtetë të “dhunshëm”