Infektuar: 54839
Shëruar: 48046
Vdekur: 1392
Dokumenti i plotë i nënshkruar nga marrëveshja e Osmanit dhe Kurtit
Foto: Laura Hasani

Dokumenti i plotë i nënshkruar nga marrëveshja e Osmanit dhe Kurtit

Aktuale January 14, 2021 - 15:29

Sot u.d. e presidentes Vjosa Osmani dhe kreu i LVV-së kanë nënshkruar marrëveshje, me të cilën do të garojnë së bashku në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në konferencën për media, e mbajtur nga Osmani dhe Kurti, ky i fundit deklaroi se do të garojnë bashkë në një listë.

“Sot, kur na ndan saktësisht një muaj nga dita e zgjedhjeve, jemi të gëzuar dhe kemi kënaqësinë se do të garojmë bashkë me një listë, Osmani dhe unë, me subjektet tona politike, do të na gjeni në të njëjtin vend dhe për të njëjtin qëllim”, tha ai.

Në këtë konferencë Osmani ka theksuar se Kosova ka nevojë për një kryeministër që nuk dorëzohet para luftës se krimit dhe korrupsionit.

"Kosova ka nevojë për një kryeministër që nuk dorëzohet para luftës së pakompromis ndaj krimit dhe korrupsionit, një kryeministër që nuk do të mbyllë sytë para padrejtësive e që ka guxim, vizion, integritet e dinjitet", tha ajo. /Zëri

Më poshtë mund ta gjeni dokumentin e plotë, i nënshkruar nga Osmani dhe Kurti:

 

Image