Pas Osmanit, Stoltenbergu takohet me Kurtin
Foto: Laura Hasani

Pas Osmanit, Stoltenbergu takohet me Kurtin

Aktuale November 20, 2023 - 16:56

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është duke qëndruar për vizitë në Kosovë.

Ai fillimisht u prit në Presidencë nga Vjosa Osmani, me të cilën dha edhe një konferencë për media, raporton Zeri.info.

Ata diskutuan për sulmin në Banjskë, anëtarësimin e Kosovës në NATO si dhe formimin e Asociacionit.

Pas këtij takimi, Stoltenbergu është pritur nga kryeministri i Ksovoës, Albin Kurti.

Edhe pas takimit me Kurtin është paralajmëruar të ketë konferencë të përbashkët.

Kujtojmë se fillimisht Stoltenberg ishte në Bosnjë, kurse nesër do të qëndrojë në Serbi. /Zëri