Lavrovi merr fjalën, disa delegacione largohen nga salla në Shkup

Lavrovi merr fjalën, disa delegacione largohen nga salla në Shkup

Aktuale November 30, 2023 - 14:38

Disa ministra të vendeve pjesëmarrës kanë bojkotuar fjalimin e ministrit rus Sergei Lavrov, gjatë Samitit të OSBE-së në Maqedoninë e Veriut.

Ata u ngritën dhe u larguan nga salla menjëherë pasi kryesuesi i OSBE-së Bujar Osmani e paralajmëroi fjalimin e kryediplomatit rus.