Granit Plava: “Naimi më pagoi 30 mijë euro për t’i qëlluar Liridonës”

Granit Plava: “Naimi më pagoi 30 mijë euro për t’i qëlluar Liridonës”

Aktuale December 01, 2023 - 18:46

Pas arrestimit nga policia e Kosovës, në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit, Granit Plava ka deklaruar edhe shumën sa u pagua nga bashkëshorti i të ndjerës për të kryer krimin.

Autori i dyshuar për vrasjen e Liridona Murselit deklaron në polici: Jam paguar nga bashkëshorti i viktimës

Sipas burimeve të Express, personi i dytë i arrestuar i cili edhe ka pranuar veprën, ka deklaruar se Naim Murseli ia ka dhënë 30 mijë euro për ta kryer aktin e vrasjes.

Policia e Kosovës arrestoi edhe bashkëshortin e 33-vjeçares si të implikuar në vrasje.

Ndizet drita jeshile? Vendet e BE-së miratojnë letrën për shqyrtimin e grupkapitujve të parë me Shqipërinë

Ata janë të dyshuar për vrasje në bashkëpunim dhe inskenim i grabitjes. Liridona Murseli është vrarë me armë zjarri në orët e para të mbrëmjes së 29 nëntorit derisa kishte qenë në makinë bashkë me burrin e saj dhe dy fëmijët. Sipas versionit fillestar të burrit të saj, atyre u ishte bërë pritë nga grabitësit.