Shtyhet seanca ndaj Sveçlës dhe deputetëve të tjerë të LVV-së

Shtyhet seanca ndaj Sveçlës dhe deputetëve të tjerë të LVV-së

Aktuale March 01, 2024 - 09:46

Seanca gjyqësore ndaj ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla dhe tre deputetëve tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje është shtyrë me arsyetimin se mungoi e akuzuara, Drita Millaku.

Në seancën e sotme prezentë përpos Sveçlës ishin edhe Fitore Pacolli dhe Salih Zyba.

Ata akuzohen për hedhje të gazit lotsjellës në vitin 2019 në Kuvendin e Kosovës.

Seanca e radhës është caktuar më 26 mars, nga ora 10:00. /eo