Moti sot, me shi dhe freskët

Moti sot, me shi dhe freskët

Aktuale June 14, 2024 - 08:05

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe i freskët, fillimisht me rreze dielli, pastaj vranësira të dendura, të cilat gjatë ditës parashihet të sjellin riga shiu me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-8m/s.