Haradinaj kujton babanë në 6-vjetorin e vdekjes: I përjetshëm kujtimi për ty, Plak Hilmi
Foto: Facebook

Haradinaj kujton babanë në 6-vjetorin e vdekjes: I përjetshëm kujtimi për ty, Plak Hilmi

Aktuale June 17, 2024 - 13:21

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka kujtuar babanë, Hilmi Haradinaj, në 6-vjetorin e vdekjes.

Ish-komandanti i UÇK-së për rajonin e Dukagjinit ka publikuar në Facebook fotografi nga nderimet që ia bënë Hilmi Haradinajt te varri i tij në Gllogjan të Deçanit.

“I përjetshëm kujtimi për ty, Plak Hilmi!”, shkroi ai.

Në fotografitë e publikuara shihen anëtarë dhe të afërm të familjes Haradinaj, por nuk mungon as ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku.