Osmani takohet me ministrin australian, e falënderon për mbështetjen ndaj Kosovës
Foto: Facebook

Osmani takohet me ministrin australian, e falënderon për mbështetjen ndaj Kosovës

Aktuale June 17, 2024 - 13:39

Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se është takuar me ministrin për Shërbimet Qeveritare të Australisë, William Richard Shorten, në Zvicër, në kuadër të Samitit për Ukrainën.

Ajo u shpreh se e ka falënderuar atë për mbështetjen e Australisë që ia ka dhënë Kosovës.

“Së bashku diskutuam marrëdhëniet tona të shkëlqyera, zgjerimin e bashkëpunimit në fusha të ndryshme dhe rolin e paçmuar të diasporës sonë në Australi në forcimin e partneritetit tonë të qëndrueshëm”, shkroi Osmani.