Shiu i dendur godet kryeqytetin dhe qytete tjera në Kosovë

Shiu i dendur godet kryeqytetin dhe qytete tjera në Kosovë

Aktuale June 23, 2024 - 19:44

Kosova është goditur nga moti i keq gjatë orëve të pasdites, me reshje të dendura shiu, breshëri dhe erëra të forta që kanë shkaktuar përmbytje dhe dëme në disa rajone të vendit.

Pas temperaturave të larta të nxehtësisë, një mot me shi të dendur ka goditur në orët e mbrëmjes kryeqytetin Prishtina dhe shumë qytete e fshatra tjera të Kosovës.

Në rrugët e qytetit shihen pak vetura, derisa nuk ka pengesa serioze në qarkullim.

Shiu i dendur në orët mbrëmjes ka vërshuar edhe një rrugë kalimi në Shkabaj të Prishtinës.

Derisa në Fushë-Kosovë, Skenderaj, Dragash ka pasur reshje të forta breshëri.

Kujtojmë, ditëve të fundit kanë mbretëruar temperatura të larta deri në 36 gradë Celsius. /telegrafi

Image