Infektuar: 1123
Shëruar: 847
Vdekur: 30
‘Rollercoaster’-i më i shpejtë në botë, kjo është shpejtësia që arrin

‘Rollercoaster’-i më i shpejtë në botë, kjo është shpejtësia që arrin

Auto&Tech September 18, 2019 - 17:34
Lexon detajet

A do kishit mjaftueshëm guxim të hipnit në ‘rollercoaster’-in më të lartë dhe më të shpejtë në botë?

‘Falcon’s Flight’ po planifikon të hapet në Arabi Saudite më 2023-ën, transmeton lajmi.net.

Karrocat thuhet se do arrijnë shpejtësinë marramendëse prej 250 kilometrash në orë.

Ato kalojnë nëpër cepa të pjerrëta, të cilat kundërshtojnë gravitetin.

‘Rollercoaster’-i aktualisht është duke u ndërtuar në Six Flags Qiddiya, një park tematik që ka 32 hektarë tokë. 

Image

Image