Renault Austral, ndër veturat më të shitura në Kosovë

Renault Austral, ndër veturat më të shitura në Kosovë

Auto&Tech September 27, 2023 - 14:00

Falë dizajnit elegant, çmimit të përballueshëm dhe motorëve me efikasitet të karburantit, Renault Austral (SUV kompak), i cili u lansua në vitin 2023, shumë shpejt është bërë një nga veturat C SUV më të shitura në Kosovë.

Çmim i përballueshëm

Një nga gjërat që e bën Australin kaq popullor në Kosovë është çmimi i tij. Është një nga SUV-të më të përballueshëm në treg, duke e bërë atë një opsion të shkëlqyeshëm për secilin blerës. Austral gjithashtu vjen me një garanci standarde, e cila siguron paqe mendore për pronarët e rinj.

Efikas në karburant

Një arsye tjetër për popullaritetin e Austral është efikasiteti i karburantit. Është i disponueshëm me një sërë motorësh, duke përfshirë një opsion hibrid 200KF. Motori hibrid është veçanërisht efikas në karburant, me lëvizje elektrike deri 80% në qytet. Duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer për shoferët që duan të kursejnë para në kostot e karburantit.

Dizajn elegant

Përveç çmimit dhe efikasitetit të karburantit, Austral është gjithashtu i popullarizuar në Kosovë për shkak të dizajnit të tij elegant. Ka një pamje moderne dhe të hijshme që tërheq shumë blerës. Austral gjithashtu vjen me një sërë veçorish, të tilla si një çati diellore panoramike, sedilje me ngrohje dhe një sistem zëri premium.

Nëse jeni duke kërkuar për një SUV elegant, të përballueshëm dhe me efikasitet të karburantit, Renault Austral është një opsion i shkëlqyeshëm. Australin mund ta gjeni në sallonin e Auto Mita në Kosovë.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Auto Mita (@auto.mita)

Për më shumë informacione kontaktoni në: 

Facebook: Auto Mita 

Nr. tel: 045 500 588 

E-mail: [email protected]