Infektuar: 15472
Shëruar: 13278
Vdekur: 622
Tmerr në autostradë: Minibusit i çahet goma, turistët “fluturojnë” në rrugë

Tmerr në autostradë: Minibusit i çahet goma, turistët “fluturojnë” në rrugë

Bota January 15, 2020 - 21:55

Ky është momenti i tmerrshëm që një grup turistësh britanikë “fluturuar” nga minibusi i tyre pas një aksidenti automobilistike në Tajlandë.

Pamjet tregojnë se automjeti përplaset pasi një goma e parë shpërtheu dhe del jashtë kontrollit duke u përplasur në një barrierë.

Disa nga turistët “fluturuan” nga furgoni në mes të autostradës, ku fatmirësisht nuk pati viktima.

Të tetë turistët në minibus u dërguan në spital ku tre prej tyre u plagosën rëndë. Ata kishin vetëm disa orë që kishin zbritur nga avioni.